Kurumsal

Erbey Hakkında

Erbey İplik 2017 yılında Adana’da üretim hayatına başlamıştır. Aktif olarak çalışan iki işletmesi ve Haziran 2022 itibariyle devreye alınacak penye compact iplik yatırımı ile 77.000 iğlik ring, 1700 rotorluk open-end ve 600 pozisyonlu polyester tekstüre ünitesi ile 3000 ton/ay kapasitesinde üretim kabiliyetine sahip olacaktır. Erbey İplik kurulduğu günden bugüne kadar, kalite bilincini ön planda tutarak, yenilikçi ve pazar ihtiyacını en uygun şartlarda sağlamayı hedef edinmiştir. Bu amaçla da, işletmelerde, otomasyon düzeyi yüksek teknolojiler kullanılarak dizayn edilen parkurlarda, proaktif iş organizasyonları ile güncel teknolojilerin kullanımı ve yüksek verimlilik seviyesinin sağlanması esasıyla kaliteli iplik üretimi gerçekleştirilmektedir.

Tarihçe

Erbey Dokuma İplik Anonim Şirketi Beytullah Yıldız ve Erdoğan Türkmen’ in girişimleri ile 2018 yılında Adana’da kuruldu. Sağlam temellerin üzerinde yükselen Erbey Dokuma İplik, altına imzasını attığı her yatırımın, Türkiye’ yi ve ülkemiz insanını temsil ettiği bilinciyle başarılı hizmetlerini birçok farklı ülkeye yaymakta, istikrarlı bir şekilde büyümektedir. Ve bu sayede ülkemizin gelişiminde etkin bir rol oynuyor; sosyal ve ekonomik kalkınmamıza, refahımıza önemli katkılarda bulunuyor.

Erbey Dokuma İplik, hızla gelişen Türkiye’nin altyapısının kurulmasında, geliştirilmesinde ve bu sayede daha kaliteli bir yaşama ulaşılmasında, Tekstil sektörünün üstlendiği rolün bilinciyle çalışıyor. Sektörün dünya çapında bir oyuncusu niteliğiyle de değişen dinamiklere optimum çözümleri sunmak adına, sürekli olarak teknolojisini yeniliyor; bilgi birikimini ilerilere taşıyor. Öğrenmek, araştırmak, geliştirmek, yenilenmek ve bu birikimleri en uygun koşullarda hayata geçirmek, Erbey Dokuma İplik temel hedefleri arasında yer alıyor…

Vizyonumuz & Misyonumuz

Vizyonumuz

 Tekstil Sektöründe; Dünya pazarında lider bir konuma gelerek liderliğini büyüyerek sürdürmek, Faaliyet gösterdiğimiz bölgeleri tekstil sektörünün merkezi haline getirmek, 

Misyonumuz

Entegre ve modern teknolojiye sahip tesislerimizde uluslararası standartlara uygun üretim yaparken kalite, sürdürülebilirlik , iş sağlığı ve güvenliği ilkelerini benimseyerek toplumu oluşturan bireylere değer katmak,

Değerlerimiz 

Güven, Dürüstlük, Müşteri odaklılık, Çalışan bağlılığı, Liderlik, İş Sağlığı ve İş Güvenliği, Sürdürülebilirlik,

Sertifikalarımız

OEKO-TEX® Standard 100, Class I bebekler ve çocuklar için – kumaşlarımızın her bir bileşeninin zararlı maddeler açısından test edilmiş olduğunu ve bu nedenle insan ekolojisi ve hatta en hassas ciltler için zararsızlığının kanıtlandığını gösterir.

GRS (Global Recycled Standard) – geri dönüştürülmüş içeriğimizin gözetim zinciri, sosyal ve çevresel uygulamalar ve kimyasal kısıtlamalar için gereksinimleri karşıladığını ispatlar.

GOTS (Global Organic Textile Standards) –Organik liflerden yapılan kalitelerimizin üretilirken, tüm organik tekstil tedarik zinciri boyunca üst düzey çevresel ve sosyal kriterlere uygunluk sağlandığını belirtir.

OCS (Organic Content Standards) “Organic 100” and “Organic Blended” – Organik madde içeriğimizin şeffaf, tutarlı ve kapsamlı bağımsız değerlendirilmesine ve doğrulanmasına olanak tanır.

RCS (Recycled Claim Standards) “Recycled 100” and “Recycled Blended” –Nihai geri dönüştürülmüş ürünümüzde geri dönüştürülmüş malzeme bulunduğunu ve miktarını kanıtlamaktadır.

ISO 45001 – İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı

ISO 50001 – Enerji Yönetimi Standardı

ISO 9001 – Kalite Yönetim Sistemi Standardı

ISO 14001 – Çevre Yönetimi Standardı